Menu Zamknij

Automatyzacja instalacji poprawek systemowych w maszynach wirtualnych w Azure

Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że instalacja poprawek jest kluczowa dla bezpieczeństwa naszych systemów. Wiele szkód jakie wyrządził atak parę tygodni temu WannaCrypt tylko potwierdza, że aktualizacje po prostu trzeba wgrywać tak szybko jak jest to możliwe.

Co jednak jeśli mamy dziesiątki a może setki serwerów. Jeśli mamy rożne systemy operacyjne. Ponad rok temu opublikowałem na blogu narzędzie do weryfikacji czy na naszych serwerach nie brakuje aktualizacji, narzędzie, które później może zbierać wszystkie dane w jednym raporcie do analizy. Trzeba jeszcze te poprawki wgrać.

W Azure pojawiła się interesująca funkcjonalność, która pozwala na automatyzację procesu aktualizacji i wgrywanie poprawek zdalnie – bez potrzeby logowania się do każdego z serwerów. Narzędzie pozwala na przegląd całego naszego środowiska i raport gdzie brakuje poprawek, przygotowanie planu dystrybucji i instalacji oraz monitoring procesu aktualizacji serwerów. Wszystko w jednym okienku.

Rozwiązanie wspiera następujące systemy: Windows Server 2012 i nowsze, RedHat Linux 6 oraz 7, Ubuntu Server 12.04 LTS, 14.04 LTS, 15.10 oraz 16.04

Rozwiązanie obecnie jest w fazie private preview, więc jeśli chcesz się nim „pobawić” zarejestruj się tutaj.

Źródło: https://azure.microsoft.com/en-us/blog/managing-updates-for-your-azure-vm/?v=17.23h

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.