Menu Zamknij

Azure Site Recovery – Tworzenie Recovery Services Vault

W kilku artykułach chcę Wam zademonstrować w jaki sposób przygotować i wdrożyć rozwiązanie ASR – replikację maszyn wirtualnych do chmury Azure.

Dokument podzieliłem na kilka artykułów tak by omówić wszystkie możliwe scenariusze. Jeśli jeszcze nie wiesz czym jest ASR – polecam najpierw przeczytanie tego artykułu.

Ten artykuł jest pierwszy i dotyczy tworzenia Recovery Services Vault.

 

Tworzenie Recovery Services Vault

Rozpoczynając pracę nad wdrożeniem usługi Azure Site Recovery musimy utworzyć Recovery Services Vault – zasób, który będzie zawierał konfigurację naszej usługi.

W tym celu tworzymy nową usługę w Azure o nazwie Backup and Site Recovery (OMS)

W chwili jak pojawi się nam kreator usługi uzupełniamy następujące pola. W pole Name wprowadzamy nazwę naszej usługi, wybieramy Subskrypcję, grupę zasobów oraz lokalizację. Polecam wybór nowej grupy zasobów – pozwoli to później utrzymać wszystkie składniki replikacji w jednym miejscu. I klikamy na dole przycisk Create.

Po kilku minutach nasza usługa będzie gotowa i możemy przystąpić do jej konfiguracji – nim to jednak zrobimy chciałbym Was zapoznać z kilkoma składnikami usługi, do których będziemy się wielokrotnie odwoływać i które będą kluczowe dla poprawnego zarządzania i monitorowania usługi.

Sekcja MONITORING AND BACKUPS / Jobs / Site Recovery Jobs – tutaj znajdziemy listę wszystkich operacji jakie są i były realizowane w naszej usłudze. Każdą z pozycji można kliknąć i przejść do szczegółów – kroków jakie były realizowane w ramach operacji, czasu jaki zajął dany krok. W przypadku błędów możemy też dostać się do szczegółów problemu – w tym propozycji rozwiązania.

Sekcja MONITORING AND BACKUPS / Alerts and Events / Site Recovery Events – to drugie miejsce, które ułatwi nam monitoring usługi – znajdziemy tutaj listę wszystkich niepoprawnych zdarzeń w naszej usłudze.

Co ważne, usługa pozwala nam na ustawienie powiadomień e-mail w przypadku wystąpienia problemów.

Pozostałe artykuły z tego cyklu:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.