Menu Zamknij

Windows 10 instalacja dla opornych :)

Windows-10-on-USB

Jeśli nie macie ikonki do instalacji upgrade Windows 10 to należy ze strony www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 pobrać instalator, który pozwoli na:

  1. Instalację aktualizacji ręcznie – jak w tradycyjnym modelu
  2. Przygotowanie obrazu ISO do wgrania np. na płytę DVD lub pamięć USB (uwaga obraz ma >6GB więc mu to być DVD Double-Layer lub większy USB. Metoda na USB jest zdecydowanie lepsza – instalacja przebiega szybciej.

Uwaga! Nie zainstalujecie Windows 10 z USB/DVD inaczej niż poprzez Upgrade. Ten nośnik oczywiście pozwala na realizację instalacji od zera – ale instalator wymaga podania klucza, którego nie posiadacie.

Znalazłem informacje że szansa, iż instalacja powiedzie się na kluczu od Windows 8/8.1, ale tego też nie potwierdzę, bo na moim DELL Venue który miał OEM Windows 8.1 instalacja od zera nie działa – instalator wymaga klucza… 🙁

Natomiast jeśli zrobicie upgrade to do UEFI komputera powinien zostać dodany odpowiedni wpis umożliwiający później instalację Windows 10 od zera. Komputer będzie mieć już zaszytą informację o prawie do instalacji Windows 10. To jest informacja jeszcze nie potwierdzona, bo na pewno nie działa to dla komputerów gdzie był Windows 10 Insider Preview, więc trzeba jeszcze poczekać na jej potwierdzenie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.