Menu Zamknij

Microsoft dodał część swoich produktów do IFTTT

IFTTT-logoOffice365-logo

IFTTT (If This Than That) to popularna usługa pozwalająca tworzenie prostych procedur (zwanych Recipes), które przy wystąpieniu danego zdarzenia (Trigger) będą realizować akcje (Action). To Wam pewnie wiele nie mówi, chodzi o to, że za pomocą serwisu możemy wywołać jakąś akcję (np. wysłać mail do siebie, dodać plik do OneDrive, Dropbox, itp) jeśli wystąpi jakieś zdarzenie (będzie określona godzina, zmieni się pogoda, ktoś doda wpis na FB dotyczący nas, wrzucimy zdjęcie na Instagram).

Możliwości jest tak wiele, że ciężko jest je opisać w kilku zdaniach. Aby pokazać Wam jak wiele można wymyślić podam przykłady usług, które można integrować: Deezer, Wikipedia, Android (stan baterii, lokalizacja, fakt odebrania telefonu, android wear), Blogger, WordPress, LinkedIn, Yammer, Best Buy, eBay, dostawcy usług inteligentnych budynków, FitBit, Nike+. Google Glass, Apple IOS (kontakty, lokalizacja, zdjęcia, …), Pogoda, czas, Last.FM, Digg, treści RSS, reddit, Flickr, Instagram, Vimeo, YouTube, DropBox, Evernote, Gmail, Gmail Calendar, Facebook, GitHub, Twitter…

Dla każdej z usług przygotowanych jest zestaw zdarzeń, które mogą wywołać naszą akcję. Przykładowo może to być fakt, ze jutro będzie padać, że znajdujemy się w określonym miejscu (np. praca), że ktoś nas skomentował na FB itp.

Na drugim końcu są usługi sieciowe, które mogą wykonać jakąś operację jeśli w/w zdarzenie wystąpi. Może to być wysłanie do nas maila, ale może to być wpisanie pozycji do kalendarza, wyświetlenie notyfikacji w telefonie. Jeśli do systemu dodamy elementy rozwiązań inteligentnych domów – to np. jak pojawi się deszcz to nasz domowy system podlewania trawnika nie będzie podlewać – bez dodatkowych czujników (oczywiście jeśli posiadamy system obsługiwany przez IFTTT).

Ok. To mamy za sobą wyjaśnienie czym jest IFTTT. A teraz treść newsa 🙂

Microsoft właśnie dodał do IFTTT cztery kanały ze swoimi usługami. Kalendarz, Kontakty oraz Pocztę – niestety tylko dla abonentów usługi Office 365, oraz OneDrive zarówno w wersji prywatnej jak i Business. Kanały mogą pełnić rolę zarówno triggera zdarzenia (a więc fakt pojawienia się np. danej wiadomości może wywołać akcję) , jak również mogą pełnić rolę akcji – np. dodanie pozycji do kalendarza, zdjęcia do OneDrive itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.