Samba 4.0 i serwer Active Directory na Linux

Może Ci się również spodoba

5 komentarzy

  • chris pisze:

   Zapewne nie wszystko działa – pozwolę sobie jednak na testy na własnym labie. Szczególnie interesuje mnie sprawa klastrów Failover.
   Z tego co piszą na WSS tam była mowa o SPN – nie wiem czy takowe są w Samba 4.0.

   Z drugiej strony interesuje mnie jaka jest polityka MS w tym zakresie, bo spotkałem się z komentarzami iż MS sam do Samba 4.0 dołożył trochę kodu by to działało.

   • ziembor pisze:

    zaangażowanie spółki córki MS: MS Openess we współpracy samby z AD http://blogs.technet.com/b/openness/archive/2012/12/12/samba-4-0-interoperability-with-microsoft-active-directory.aspx to jedno. A czymś innym jest uzyskanie wsparcia w problematycznych sytuacjach. W przeciwieństwie do np. wirtualizacji nie ma programu walidacji rozwiązań by zapewnić np. wparcie klientów przez MS a strony serwerowej przez np. powiązanych z Samba vendorów.

    • chris pisze:

     Nie no temat jest kontrowersyjny – nie przeczę… ale uważam, że wprowadzanie takich rozwiązań zachęci większą społeczność do korzystania z usług MS – może niezbyt bezpośrednio. Wg. mnie to taka marchewka..

     Jestem w stanie wyobrazić sobie sytuację w której firma mająca same linuxy postawi wirtualizację opartą o Hyper-V i klaster na Sambie 4, ale za jakiś czas wdroży np. elementy System Center lub inne usługi serwerowe.

     Z jakiegoś powodu MS “wchodzi” w Linuxa. Czasem pod przymusem (Komisji UE), czasem dobrowolnie… to chyba jest już jakiś większy trend.

     Co by było gdyby na przykład MS rozdawał podstawową wersję Windows 8 za free… zapewne przez długi czas spory spadek przychodów, ale później byłby wzrost przychodów z usług dodanych; sklep Windows Apps, Office 365 itp.

 1. Jan pisze:

  Ja również w najblizszych dwóch tygodniach uruchomię taką maszynę dokładnie w tym samym celu. Poczekam na Twój wpis 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: